Samtec Inc. ZW-03-10-T-S-525-170
Part No.:
ZW-03-10-T-S-525-170
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-10-T-S-525-170.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.525" (13.335mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)