Samtec Inc. ZW-03-10-T-S-375-125
Part No.:
ZW-03-10-T-S-375-125
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-10-T-S-375-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)