Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-539-095
Part No.:
ZW-03-09-T-S-539-095
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-539-095.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.539" (13.691mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)