Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-520-097
Part No.:
ZW-03-09-T-S-520-097
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-520-097.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.113" (2.870mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.097" (2.464mm)