Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-500-107
Part No.:
ZW-03-09-T-S-500-107
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-500-107.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.107" (2.718mm)