Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-450-140
Part No.:
ZW-03-09-T-S-450-140
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-450-140.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)