Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-420-075
Part No.:
ZW-03-09-T-S-420-075
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-420-075.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.420" (10.668mm)
Length - Tail:
0.075" (1.905mm)