Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-405-160
Part No.:
ZW-03-09-T-S-405-160
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-405-160.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.405" (10.287mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)