Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-370-115
Part No.:
ZW-03-09-T-S-370-115
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-370-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)