Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-355-190
Part No.:
ZW-03-09-T-S-355-190
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-355-190.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)