Samtec Inc. ZW-03-09-T-S-200-090
Part No.:
ZW-03-09-T-S-200-090
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-09-T-S-200-090.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.440" (11.176mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)