Samtec Inc. ZW-03-08-T-S-394-068
Part No.:
ZW-03-08-T-S-394-068
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-08-T-S-394-068.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height:
0.394" (10.008mm)
Length - Tail:
0.068" (1.727mm)