Samtec Inc. ZW-03-08-T-S-370-070
Part No.:
ZW-03-08-T-S-370-070
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-08-T-S-370-070.pdf
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.370" (9.400mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)