Samtec Inc. ZW-03-08-T-S-355-088
Part No.:
ZW-03-08-T-S-355-088
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-08-T-S-355-088.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height:
0.355" (9.017mm)
Length - Tail:
0.088" (2.235mm)