Samtec Inc. ZW-03-08-T-S-240-125
Part No.:
ZW-03-08-T-S-240-125
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-08-T-S-240-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)