Samtec Inc. ZW-03-08-T-S-230-055
Part No.:
ZW-03-08-T-S-230-055
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-08-T-S-230-055.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.055" (1.400mm)