Samtec Inc. ZW-03-08-T-S-220-200
Part No.:
ZW-03-08-T-S-220-200
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-08-T-S-220-200.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)