Samtec Inc. ZW-03-08-T-S-200-140
Part No.:
ZW-03-08-T-S-200-140
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-08-T-S-200-140.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)