Samtec Inc. ZW-03-07-T-S-350-080
Part No.:
ZW-03-07-T-S-350-080
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-07-T-S-350-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)