Samtec Inc. ZW-03-07-T-S-250-089
Part No.:
ZW-03-07-T-S-250-089
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-07-T-S-250-089.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.089" (2.261mm)