Samtec Inc. ZW-03-07-T-S-230-100
Part No.:
ZW-03-07-T-S-230-100
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-07-T-S-230-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)