Samtec Inc. ZW-03-07-T-S-210-070
Part No.:
ZW-03-07-T-S-210-070
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-03-07-T-S-210-070.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)