Samtec Inc. ZW-02-19-T-S-920-170
Part No.:
ZW-02-19-T-S-920-170
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-19-T-S-920-170.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.920" (23.368mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)