Samtec Inc. ZW-02-19-T-S-1076-127
Part No.:
ZW-02-19-T-S-1076-127
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-19-T-S-1076-127.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height:
1.076" (27.330mm)
Length - Tail:
0.127" (3.226mm)