Samtec Inc. ZW-02-17-T-S-275-105
Part No.:
ZW-02-17-T-S-275-105
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-17-T-S-275-105.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)