Samtec Inc. ZW-02-17-T-S-266-107
Part No.:
ZW-02-17-T-S-266-107
Description:
.100" FLEX STACK, FLEXIBLE BOARD
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height:
0.266" (6.756mm)
Length - Tail:
0.107" (2.718mm)