Samtec Inc. ZW-02-17-L-S-279-100
Part No.:
ZW-02-17-L-S-279-100
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-17-L-S-279-100.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height:
0.279" (7.087mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)