Samtec Inc. ZW-02-17-L-S-231-120
Part No.:
ZW-02-17-L-S-231-120
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-17-L-S-231-120.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height:
0.231" (5.867mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)