Samtec Inc. ZW-02-17-G-S-252-114
Part No.:
ZW-02-17-G-S-252-114
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-17-G-S-252-114.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.114" (2.896mm)
Length - Stack Height:
0.252" (6.400mm)
Length - Tail:
0.114" (2.896mm)