Samtec Inc. ZW-02-17-G-S-200-220
Part No.:
ZW-02-17-G-S-200-220
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-17-G-S-200-220.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.060" (1.524mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)