Samtec Inc. ZW-02-16-T-S-200-122
Part No.:
ZW-02-16-T-S-200-122
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-16-T-S-200-122.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating):
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.122" (3.099mm)