Samtec Inc. ZW-02-15-T-S-315-180
Part No.:
ZW-02-15-T-S-315-180
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-15-T-S-315-180.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)