Samtec Inc. ZW-02-15-T-D-375-125
Part No.:
ZW-02-15-T-D-375-125
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-15-T-D-375-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)