Samtec Inc. ZW-02-15-G-S-400-115
Part No.:
ZW-02-15-G-S-400-115
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-15-G-S-400-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)