Samtec Inc. ZW-02-14-T-S-1192-165
Part No.:
ZW-02-14-T-S-1192-165
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-14-T-S-1192-165.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.073" (1.854mm)
Length - Stack Height:
1.192" (30.277mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)