Samtec Inc. ZW-02-14-L-S-1165-090
Part No.:
ZW-02-14-L-S-1165-090
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-14-L-S-1165-090.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
1.165" (29.591mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)