Samtec Inc. ZW-02-13-T-S-998-115
Part No.:
ZW-02-13-T-S-998-115
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-13-T-S-998-115.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height:
0.998" (25.349mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)