Samtec Inc. ZW-02-13-T-S-825-158
Part No.:
ZW-02-13-T-S-825-158
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-13-T-S-825-158.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.247" (6.274mm)
Length - Stack Height:
0.825" (20.955mm)
Length - Tail:
0.158" (4.013mm)