Samtec Inc. ZW-02-13-T-S-1024-118
Part No.:
ZW-02-13-T-S-1024-118
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-13-T-S-1024-118.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.088" (2.235mm)
Length - Stack Height:
1.024" (26.010mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)