Samtec Inc. ZW-02-12-T-S-512-160
Part No.:
ZW-02-12-T-S-512-160
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-12-T-S-512-160.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.358" (9.093mm)
Length - Stack Height:
0.512" (13.005mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)