Samtec Inc. ZW-02-12-T-D-725-125
Part No.:
ZW-02-12-T-D-725-125
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-12-T-D-725-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.725" (18.415mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)