Samtec Inc. ZW-02-12-L-S-650-160
Part No.:
ZW-02-12-L-S-650-160
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-12-L-S-650-160.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)