Samtec Inc. ZW-02-11-T-S-689-110
Part No.:
ZW-02-11-T-S-689-110
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-11-T-S-689-110.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height:
0.689" (17.500mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)