Samtec Inc. ZW-02-11-T-S-275-475
Part No.:
ZW-02-11-T-S-275-475
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-11-T-S-275-475.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.475" (12.065mm)