Samtec Inc. ZW-02-11-T-S-214-358
Part No.:
ZW-02-11-T-S-214-358
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-11-T-S-214-358.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.358" (9.093mm)
Length - Stack Height:
0.214" (5.436mm)
Length - Tail:
0.358" (9.100mm)