Samtec Inc. ZW-02-10-T-S-585-125
Part No.:
ZW-02-10-T-S-585-125
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-10-T-S-585-125.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.585" (14.859mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)