Samtec Inc. ZW-02-10-T-S-520-150
Part No.:
ZW-02-10-T-S-520-150
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-10-T-S-520-150.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)