Samtec Inc. ZW-02-10-T-S-316-236
Part No.:
ZW-02-10-T-S-316-236
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-10-T-S-316-236.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.278" (7.061mm)
Length - Stack Height:
0.316" (8.026mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)