Samtec Inc. ZW-02-10-L-S-630-080
Part No.:
ZW-02-10-L-S-630-080
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-10-L-S-630-080.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.002mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)