Samtec Inc. ZW-02-10-L-S-500-200
Part No.:
ZW-02-10-L-S-500-200
Datasheet:
Chuangxin CloudZW-02-10-L-S-500-200.pdf
Description:
CONN BRD STACK .100" 2POS
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)